NEC i Hitachi współpracują

Koncerny poinformowały w poniedziałek, że zamierzają wspólnie produkować oprogramowanie. Efekty ich współpracy mają trafić na rynek w przyszłym roku. Według przedstawicieli firm, kooperacja ma przede ...

Koncerny poinformowały w poniedziałek, że zamierzają wspólnie produkować oprogramowanie. Efekty ich współpracy mają trafić na rynek w przyszłym roku. Według przedstawicieli firm, kooperacja ma przede wszystkim pomóc w zminimalizowaniu kosztów i szybszym opracowaniu nowych rozwiązań. Do tej pory oba koncerny postrzegane były raczej jako konkurenci.

Przedstawiciele obydwu firm poinformowali, że pierwsze owoce ich współpracy trafią na rynek już w przyszłym roku. Niewykluczone jest, że producenci będą licencjonować oprogramowanie (lub jego elementy) innym firmom.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

NEC i Hitachi przyjęły ostatnio podobną strategię działania, zakładającą większą koncentracje na rozwoju usług i oprogramowania oraz stopniowe ograniczanie mniej opłacalnej produkcji sprzętu komputerowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200