NEC: Komputer z chłodzeniem wodnym i Blu-Ray za 14000 złotych

NEC rozpocznie sprzedaż komputerów, które fabrycznie wyposażone będą w chłodzenie wodne i napędy Blu-Ray. Maszyna przeznaczona będzie, przynajmniej początkowo, na rynek japoński.

Vaulestar X VX780/GD to nowa propozycja firmy NEC dla tych klientów, którzy wymagają od komputera jak najbardziej cichej pracy. Według producenta natężenie dźwięku jaki komputer generuje to jedynie 31 decybeli. To szczególnie istotne na rynku japońskim, na który skierowana jest obecnie maszyna. Z powodu małych mieszkań Japończyczy bardzo często wykorzystują komputer jako główne, jeżeli nie jedyną, urządzenie rozrywkowe w domu. Zastępuje on wieżę, odtwarzacz DVD, telewizor i inne sprzęty RTV.

Nowa propozycja NEC'a "na pokładzie" zamontowane będzie miała między innymi procesor Pentium D 945, 1 GB pamięci DDR2, dwa dyski twarde 250GB. Do zestawu dołączony będzie 20 - calowy wyświetlacz LCD i pilot zdalnego sterowania. Oczywiście, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, komputer zamontowany będzie miał napęd Blu-Ray a całość chłodzona będzie instalacją wodną.

Jedyną wadą Valuestara X będzie cena - 543000 jenów co w przeliczeniu daje około 4600 dolarów a więc ponad 14000 złotych. Mała więc szansa, iż tak drogi sprzęt prędko trafi do Europy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200