NASA chwali się GIFem pokazującym możliwości teleskopu Webba

Teleskop Webba to zdecydowanie temat numer jeden w świecie eksploracji kosmosu. NASA podgrzewa atmosferę nowymi GIFami z obrazami uchwyconymi przez najnowszy teleskop.

Dzięki najnowszemu teleskopowi Webba jesteśmy w stanie zobaczyć wcześniej niewidziane cząstki kosmosu. Nowy teleskop zastępują teleskop Hubble'a, który funkcjonuje od ponad 30 lat.

Pierwsze zdjęcie z teleskopu Webba
Źródło: nasa.gov

Pierwsze zdjęcie z teleskopu Webba

Źródło: nasa.gov

NASA stworzyła specjalny profil na Twitterze @NASAWebb, na którym prezentowane będą zdjęcia wykonywane przez teleskop Webba.

Zobacz również:

  • Lasery wspomagają pracę satelitów Starlink
  • Sztuczna inteligencja wkroczyła do aplikacji Speaking Practice

Na profilu opublikowano właśnie nowy GIF prezentujący możliwości Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba na przykładzie zdjęcia Mgławicy Carina - burzliwego regionu, w którym tworzą się nowe gwiazdy. Mgławica oddalona jest od ziemi około 7500 lat świetlnych.

Nowa wizualizacja mocno oddziałuje na wyobraźnię pozwalając lepiej zagłębić się w tematykę kosmosu.

Ostatnie zdjęcie wykonane przez teleskop Webba ujawnia mnóstwo nowych gwiazd oraz dokładniejsze szczegóły znanych już gwiazd z Mgławicy Carina.

Teleskop Webba korzysta ze światła podczerwonego, dzięki czemu jest w stanie objąć swoim zasięgiem znacznie większą część wszechświata. Dzięki wykorzystaniu technologii podczerwieni, teleskop Webba jest w stanie dotrzeć dalej, niż teleskop Hubble'a.

Najnowszy teleskop rozpoczął pracę operacyjną na początku lipca. Astronomowie spodziewają się, że przyczyni się on do odkrycia nowych galaktyk, które powstały stosunkowo niedawno oraz pozwoli na odkrycie nieznanych planet poza Układem Słonecznym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200