NAS dla małych firm

Małe i średnie firmy mogą szybko zwiększyć pojemność pamięci masowej, instalując serwer plików NAS (Network Attached Storage) oznaczony symbolem SNAZ S4. Jest to produkt firmy Raidtec pracujący pod systemem operacyjnym SNAZ OS.

erwer jest bardzo mały (ma wysokość 1U) i jest wyposażony w 4 dyski twarde SerialATA (szeregowe ATA). Producent wbudował w urządzenie porty SCSI, tak iż można do niego podłączyć zewnętrzny napęd taśmowy i archiwizować lokalnie dane, nie obciążając w ten sposób sieci LAN. Porty te można też wykorzystać do rozbudowania serwera, dołączając zewnętrzne obudowy na dodatkowe dyski twarde.

NAS dla małych firm
Serwer komunikuje się z siecią LAN przez wbudowane porty Ethernet (1 x 1 Gb/s oraz 1 x 10/100). Dodatkowo możliwe jest zarządzanie podłączonym zasilaczem awaryjnym poprzez dedykowany port szeregowy.

Zobacz również:

  • QNAP prosi klientów o natychmiastową aktualizacje swoich NASów

Serwer jest wyposażony w pamięć RAM o pojemności 256 MB (maksymalnie 1 GB). Urządzenie pozwala na jednoczesne udostępnianie plików dla różnych systemów operacyjnych obsługujących protokoły CIFS/SMB (Windows) lub NFS (Unix, Linux). Administracja i konfiguracja serwerem SNAZ odbywa się przez bardzo wygodny i intuicyjny interfejs WWW. Serwer wyposażony w 320 GB pamięci masowej kosztuje 14 558 zł. Dystrybutor –http://www.veracomp.pl .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200