MySQL dołącza do Eclipse'a

Producent popularnej, open-source'owej bazy danych MySQL dołączył do fundacji Eclipse. Będzie uczestniczył w rozwoju projektu Eclipse Data Tools Platform, mającym na celu dostarczenie deweloperom standardowych narzędzi do projektowania aplikacji bazodanowych oraz Eclipse PHP IDE - opartego na Eclipse zintegrowanego środowiska programistycznego do budowania aplikacji w PHP.

Deklaracja ta została na konferencji EclipseCon 2006. Kaj Arnö - wiceprezes MySQL AB - powiedział, że firma ma zamiar aktywnie wspierać społeczność deweloperów, którzy używają platformy Eclipse do budowania aplikacji nie tylko w Javie, ale także w innych językach, jak na przykład C++, PHP, czy Python. MySQL ma zamiar aktywnie uczestniczyć w rozwoju projektu Eclipse Data Tools Platform, który ma dostarczyć "otwartych" narzędzi dla administratorów i deweloperów baz danych.

Oprócz tego producent bazy danych zamierza współpracować m.in. z firmą Zend Technologies nad środowiskiem programistycznym - Eclipse PHP IDE - opartym na platformie Eclipse, a umożliwiającej tworzenie aplikacji w PHP i ściślejszą integrację MySQL i PHP. Andi Gutmans - współzałożyciel Zend Technologies - stwierdził, że historyczny już związek MySQL i PHP może teraz przynieść jeszcze większe korzyści dla społeczności open-source, dostarczając standardowych narzędzi i rozwiązań wspomagających rozwój aplikacji PHP.

Oficjalna informacja

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200