Muzyka coraz tańsza

Firma RealNetworks uruchomiła nowy, płatny serwis muzyczny - RealOne Rhapsody. Jego użytkownicy będą mieli dostęp do kilkuset tysięcy utworów, z których każdy kosztować ma 0,76 USD.

W nowym serwisie udostępniane będą dwa rodzaje nagrań - pliki, które będzie można odwarzać online, dzięki strumieniowej transmisji audio (będzie ich 330 tys.) oraz pliki do pobrania i dowolnego wykorzystania (np. nagrania na płytę CD) - ich z kolei ma być ok. 200 tys.

RealOne Rhapsody oparty jest na serwisie Rhapsody, przejętym przez RealNetworks od firmy Listen.com w ubiegłym miesiącu. Serwis ten działał od 2001 r., jednak bez większych sukcesów. Do tej pory osoby, które zdecydowały się na korzystanie z Rhapsody nie płaciły za pojedyncze utwory - opłata była uiszczana w formie miesięcznego abonamentu.

Zobacz również:

  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej

Nowa usługa dostępna będzie jedynie dla mieszkańcow USA - przedstawiciele RealNetworks zapowiadają jednak rychłe wejście na rynek europejski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200