Musk ogłasza, że Tesla będzie akceptować płatności dogecoinem za towary

Dzisiaj Elon Musk zatweetował, że Tesla zaakceptuje opartą na memach kryptowalutę dogecoin jako płatność za swoje towary, np. za mini modele pojazdów elektrycznych.

Musk ogłasza, że Tesla będzie akceptować płatności dogecoinem za towary

RODNAE Productions / Pexels

Wycena dogegoina od razu wzrosła o 14%.

To kolejny raz, kiedy tweet Elona Muska, znanego z zamiłowania do kryptowalut, mocno wpłynął na ceny dogecoin i bitcoin. Miesiąc temu Musk powiedział, że Tesla będzie testować token cyfrowy jako opcję płatności.

Tweety Muska na temat dogecoina, w tym ten, w którym nazwał go „kryptowalutą ludu”, przyczyniły się do tego, że waluta cyfrowa, która zaczęła się jako żart w mediach społecznościowych, stała się obiektem pożądania spekulantów. Cena tokena skoczyła o około 4000% w ubiegłym roku.

Zobacz również:

  • Najpopularniejsze kryptowaluty 2022 r.
  • Tesla obniżyła ceny i zwiększyła sprzedaż o 36%
  • SpaceX ze zgodą na testów lot statku kosmicznego

Również w zeszłym roku Tesla ujawniła, że kupiła bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów, a Musk przyznał się również, że posiada trochę bitcoinów i dogecoinów.

„Tesla’s merchandise”, które obejmują również niedawno uruchomiony „Cyberwhistle” i „Cyberquad for Kids”, są hitem wśród fanów Tesli i zazwyczaj wyprzedają się w ciągu kilku godzin od wprowadzenia na do sprzedaży.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200