Musk nie wyklucza, że zacznie produkować smartfony konkurujące na rynku z iPhone’ami

Elon Musk zapowiada, że wie już co zrobi, gdyby Apple usunęło z App Store aplikację Twitter, którą użytkownicy uruchamiają na smartfonach z systemem iOS.

Grafika: Twitter

Amerykański miliarder informuje, że ma bardzo prosty plan polegający na uruchomieniu produkcji własnego smartfona, który będzie konkurować z urządzeniami iPhone. Musk napisał tak w swoim wpisie na Twitterze. Zapowiedział stworzenie alternatywnego urządzenia, który będzie konkurowało z iPhonem, jeśli Apple rzuci mu wyzwanie i usunie tę aplikację ze App Store. Jest to chyba możliwe, gdyż od czasu przejęcia Twittera pod koniec października Musk dokonał w tej firmie wielu zaskakujących zmian, w tym zdecydował się na masowe zwolnienia, doprowadzając w efekcie do tego, że wielu dyrektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo platformy i moderację treści złożyło wymówienia.

Zanim Musk zaproponował, że kupi Twittera za 44 miliardy dolarów, skrytykował ostro tę platformę za nieprzestrzeganie jak to nazwał „zasad wolności słowa”, nazywają siebie największym zwolennikiem demokracji. Sądząc z takim wypowiedzi, Musk wydaje się wyznawać zasadę, że wpisy umieszczane w tej sieci wyłącznie tylko wtedy, gdy naruszają prawa i żadne ich cenzurowanie nie powinno mieć miejsca. Dlatego pojawiły się już spekulacje, że Musk może wpuścić do Twittera pornografię, co dla Apple byłoby zapewne zapewne nie do przyjęcia. Możliwe iż jest go na to stać, gdyż postępując zgodnie z tą zasadą Musk przywrócił od razu zbanowanych wcześniej użytkowników platformy, w tym Donalda Trumpa.

Zobacz również:

Jak wiadomo, Apple ma dokładne wytyczne dotyczące aplikacji umieszczanych w sklepie App Store, wśród których najważniejszą zasadą jest stuprocentowe bezpieczeństwo. Właśnie dlatego Musk nie wykluczył możliwości, że dokonywane przez niego zmiany doprowadzą do tego iż Twitter zniknie ze sklepu App Store, dodając przy tym iż ma nadzieję, że do tego nie dojdzie. Jeśli jednak tak by się stało, ma plan awaryjny – zbudowanie własnego smartfona.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200