Musk modyfikuje ponownie ofertę przejęcia Twittera

Serial dotyczący oferty kupna Twittera przez Elona Muska wydaje się nie mieć końca. Tym razem chodzi o informację, że Elon Musk zmodyfikował ostatnią złożoną przez siebie ofertę zakupu Twittera, oferując 54,2 USD za każdą akcję tej firmy, czyli wracając do swojej pierwotnej propozycji.

Wpis Muska pojawia się na kilka dni przed tym, gdy w sądzie Chancery (stan Delaware) 17-go października rozpocznie się proces, w którym platforma mediów społecznościowych chce, by Musk sfinalizował transakcję, godząc się na proponowaną przez niego pierwszą wycenę Twittera. Prezes Tesli i SpaceX przedstawił najnowszą ofertę we wpisie, jaki zamieścił wczoraj na Twitterze. Odnowiona oferta jest kolejnym zwrotem w tej nie mającej końca sadze, w której główne role grają ekscentryczny miliarder i znana platforma mediów społecznościowych.

Serial trwa od kwietnia tego roku, gdy Musk po raz pierwszy powiedział, że chce kupić platformę mediów społecznościowych. Musk zaczął następnie wycofywać się z tej oferty sugerując, że liczba fałszywych kont na platformie Twittera jest tak duża, iż sfinalizuję tę transakcję dopiero wtedy, gdy sytuacja ta ulegnie radykalnej zmianie, po czym w lipcu zerwał wstępną umowę.

Zobacz również:

Zarząd Twittera odpowiedział na to, że podejmuje kroki prawne i kieruje pozew do sądu pozew przeciwko prezesowi Tesli, twierdząc, że nie może wycofać się ze swojego zobowiązania do przejęcia firmy. W zeszłym miesiącu udziałowcy Twittera formalnie zatwierdzili transakcję przejęcia o wartości 44 miliardów dolarów. Najnowsza oferta Muska pojawia się zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem procesu, który ma ustalić, czy przejęcie powinno zostać sfinalizowane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200