Musk ma nadzieję, że ta nowa opcja zwiększy bazę użytkowników kont Blue

Twitter wdrożył w tym tygodniu kolejną nową funkcję, która ma zachęcić użytkowników tej sieci społecznościowej do zakładania płatnych kont Blue. Użytkownicy takich kont mogą bowiem obecnie publikować bardzo długie posty mające długość 10 tys. znaków.

Wcześniej – bo w lutym tego roku – Twitter wprowadził opcję pozwalają publikować tweety mające długość 4 tys. znaków. Zwiększając obecnie ich długość, Elon Musk chce stawić czoła konkurencyjnym platformo tego typu, które nie oferują takiej możliwości. Oprócz większej długości postów, Twitter dodał również możliwość ich formatowania. I tak czcionki w publikowanym tekście mogą być pogrubiane lub pochylone.

Możliwość pisania dłuższych tweetów pojawia się w momencie, gdy Elon Musk forsuje ideę monetyzacji Twittera. Chodzi o to, aby twórcy treści umieszczanych w tej sieci społecznościowej mogli na tym zarabiać. W tej chwili program monetyzacji Twittera jest dostępny tylko dla użytkowników w USA, ale Musk informuje, że firma pracuje nad rozszerzeniem programu na inne kraje. To ponowne uruchomienie monetyzacji jest zasadniczo rebrandingiem firmowego wdrożenia Super Follows, które pojawiło się w tej sieci dwa lata temu. Musk dodał teraz kilka funkcji, takich jak formatowanie tekstu i możliwość publikowania dłuższych przekazów wideo.

Zobacz również:

  • Polscy uczeni przybliżą kwantowy internet?
  • Twitter opuszcza unijny Code of Practice on Disinformation
  • Twitter będzie usuwać nieaktywne konta

Dłuższe wpisy były oferowane również wcześniej. W czerwcu ubiegłego roku firma zaczęła oferować wybranym użytkownikom program noszący nazwę Twitter Notes. Jednak po przejęciu firmy przez Muska, program zniknął z oferty. Musk wydał też polecenie blokowania linków odwołujących się do niektórych innych sieci. Chodzi tu głównie o sieć Substack. Musk wydał polecenie, aby nie zezwalać na odpowiedzi, retweety lub zakładki w tweetach zawierających linki odsyłające użytkownika do tej sieci . Wszystko dlatego iż Musk oskarża Substack, że próbuje przejmować użytkowników jego sieci i przymierza się do uruchomienia własnego klona Twittera. Twierdzenie to zostało co prawda odrzucone przez szefów sieci Substack, ale nie załagodziło to całego sporu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200