Multimedialna klawiatura dla VoIP

Multioffice zapowiedział wprowadzenie na rynek specjalnej klawiatury komputerowej, zintegrowanej ze słuchawką z mikrofonem i przeznaczonej do obsługi multimediów. Moduł klawiatury wyposażony w mikrotelefon oraz dodatkowe przyciski usprawnia prowadzenie rozmów w technologii VoIP, bez potrzeby podłączania do komputera dodatkowych zewnętrznych słuchawek i mikrofonu.

W klawiaturę A4Tech KIPS-800 wbudowano porty komunikacji głosowej, co ułatwia korzystanie z programów multimedialnych bez konieczności podłączania słuchawek i mikrofonu w trudnodostępnym miejscu komputera. Uaktywnienie modułu głosowego w technologii VoIP dokonuje się automatycznie przez podniesienie mikrotelefonu, podobnie jak w tradycyjnym aparacie telefonicznym.

Dodatkową zaletą rozwiązania jest umieszczenie portu dla słuchawek i mikrofonu bezpośrednio w klawiaturze, dzięki czemu często występujący problem zbyt krótkich kabli połączeniowych staje się nieistotny. Cienki profil klawiatury A4Tech KIPS-800 współgra wizualnie z płaskimi monitorami LCD, a 13 dodatkowych przycisków sprzyja szybkiej obsłudze multimedialnych odtwarzaczy oraz Internetu. Klienci indywidualni mogą korzystać z usługi VoIP za pośrednictwem własnego komputera PC, skonfigurowanego programowo jako zwykły telefon (softphone) i włączonego do sieci szerokopasmowej, bez zawierania jakichkolwiek umów dodatkowych z operatorami.

Z usług głosowych VoIP może korzystać każdy posiadacz tradycyjnego komputera PC włączonego do sieci internetowej, uzyskując oszczędności w kosztach połączeń długodystansowych oraz kierowanych do sieci telefonii komórkowej, podczas gdy połączenia z pozostałymi użytkownikami stacjonarnych łączy szerokopasmowych IP są bezpłatne. Zintegrowanie słuchawki multimedialnej z klawiaturą ułatwia tworzenie relacji głosowych z całym światem za pośrednictwem takich komunikatorów jak: Skype, MSN czy Yahoo oraz wielu innych podobnych aplikacji krajowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200