MultiBank: 30 placówek do końca 2002 r.

Nowe ramię BRE Banku - MultiBank do końca przyszłego roku ma pozyskać 150 tys. klientów.

W połowie października BRE Bank uruchomił detaliczny bank MultiBank. Bank ten w przeciwieństwie do sieci mBank, będzie posiadał tradycyjne oddziały w największych miastach Polski. Do końca 2002 r. MultiBank planuje uruchomić 30 placówek w kraju, zapewniają przedstawiciele BRE Banku. Obecnie działające 4 placówki MultiBanku (po dwie w Łodzi i Warszawie) zostaną uzupełnione o kolejne m.in. w Katowicach, Bydgoszczy i Poznaniu.

Wojciech Papierak, dyrektor Departamentu Zarządzania Komercyjnego BRE Banku twierdzi, że korzystanie z Internetu w MultiBanku będzie dodatkową opcją, a nie koniecznością. Klienci MultiBanku otrzymają do wyboru, oprócz Internetu, różne drogi dostępu do usług finansowych: telefon stacjonarny, telefon komórkowy, multilinie telefoniczne oraz sieć placówek tradycyjnych jako uzupełnienie kanałów dostępu.

Zobacz również:

  • Hakerzy podszywający się pod Merkel wzięli na cel prezes Europejskiego Banku Centralnego
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

W pierwszym okresie w ofercie MultiBanku klienci znajdą m.in. trzy rodzaje konta: MultiKonto JA (dla młodych ludzi), MultiKonto JESTEM (dla studentów) oraz MultiKonto MY (dla rodzin). Władze BRE Banku spodziewają się, że MultiBank pozyska do końca przyszłego roku ok. 150 tys. klientów.

Wszyscy klienci MultiBanku będą mieli dostęp do pełnego zakresu produktów i usług finansowych, a także produktów ubezpieczeniowych, inwestycyjnych, kredytowych, lokat terminowych i rentierskich poprzez Internet. Oferta banku została wzbogacona o kartę wirtualną służącą do zakupów w sieci. MultiBank nie zamierza także pobierać od klientów opłat za operacje przeprowadzane w Internecie. Oferta MultiBanku skierowana jest przede wszystkim dla osób indywidualnych i małych podmiotów gospodarczych.

BRE Bank na uruchomienie mBanku i MultiBanku przeznaczył ok. 50 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200