Możliwy paraliż w dostawach iPhone'a

W Chinach ma miejsce kolejna fala lockdownów. Jeden z nich jest niebezpiecznie blisko głównej fabryki produkującej iPhone'a.

Miasto Zhengzhou w Chinach wprowadziło globalny lockdown w bezpośrednim pobliżu głównych zakładów produkcyjnych firmy Foxconn. To właśnie w nich produkowana jest największa ilość smartfonów Apple iPhone. Bloomberg ostrzega, że decyzja ta może wpłynąć na łańcuch dostaw sprzętu od Apple.

iPhone 13
Źródło: apple.com

iPhone 13

Źródło: apple.com

Część obszarów znajdujących się w strefie ekonomicznej w okolicach lotniska w Zhengzhou zostały włączone do natychmiastowej kwarantanny. Oznacza to, że mieszkańcy muszą pozostać w swoich domach i nie mogą opuszczać ich nawet w celu udania się do pracy. W strefie ekonomicznej znajduje się najwieksza fabryka produkująca smartfony iPhone dla Apple. Blokada została nałożona po wystąpieniu nowych aktywnych przypadków COVID-19.

Zobacz również:

  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple
  • Nvidia i Foxconn będą wspólnie budować tzw. „fabryki sztucznej inteligencji”

Wprowadzenie nowego lockdownu może wpłynąć na produkcję iPhone'a w fabryce Foxconn ze względu na braki pracowników.

Chiny wprowadzają radykalne lockdowny w wybranych strefach starając się ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Tym razem wysiłki te może odczuć firma Apple.

W chwili obecnej produkcja w fabryce Foxconn odbywa się bez opóźnień. Aktualnie Apple boryka się z niedoborami w produkcji MacBooka Pro. Wynikają one z wstrzymania produkcji we wschodnich Chinach przez Pegatron oraz Quanta. Fabryki wstrzymały produkcje ze względu na lokalne obostrzenia wprowadzone przez chiński rząd.

Ostatnie wstrzymanie produkcji w fabrykach Foxconn miało miejsce w marcu 2022 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200