Mozilla wprowadza do sieci MDN nową usługę

Firma wprowadziła dzisiaj do oferty nową usługę noszącą nazwę MDN Plus. Jest to płatna subskrypcja, będąca uzupełnieniem istniejącej już firmowej sieci Mozilla Developer Network (MDN), która jest jedną z cieszących się największą popularnością platform służących do wyszukiwania dokumentacji i próbek kodu związanych z takimi technologiami internetowymi jak CSS, HTML i JavaScript.

Źródło: Mozilla

Dzisiejsze uruchomienie usługi MDN Plus nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, gdyż Mozilla zaczęła ją testować jeszcze w zeszłym roku. Nowa oferta subskrypcji wprowadza szereg niedostępnych wcześniej funkcji, z których warto zwrócić uwagę na usługę MDN offline, dzięki której użytkownik może uzyskać dostęp do zasobów sieci gdy pracuje w trybie offline.

Mozilla oferuje trzy poziomy subskrypcji: MDN Core (bezpłatna, ale ograniczona jeśli chodzi o opcje wersja usługi), MDN Plus 5 (5 USD na miesiąc lub 50 USD na rok) i MDN Supporter 10 (najdroższy plan kosztujący 10 USD za miesiąc lub 100 USD za rok).

Zobacz również:

  • Google walczy ze oszustwami telefonicznymi
  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu

Mozilla nie wprowadziła żadnych zmian do usługi MDN Web Docs. Będzie ona nadal bezpłatna. „Będziemy nadal rozwijać i utrzymywać naszą dokumentację internetową, która pozostanie bezpłatna i dostępna dla wszystkich. Tu nie będzie zmian. Co więcej, wierzymy, że MDN Web Docs będzie beneficjantem usługi MDN Plus, ponieważ planujemy ponownie zainwestować część zysków z MDN Plus na poprawienie jakości obsługiwanej przez nią dokumentacji”, czytamy w komunikacie opublikowanym przez Mozillę.

Usługa MDN Plus wystartowała dzisiaj w USA i Kanadzie. W najbliższych miesiącach pojawi się w kolejnych kilkunastu krajach na całym świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200