Mozilla uruchomiła nową usługę udostępniania plików

Mozilla oferuje użytkownikom od wczoraj nową usługę udostępniania plików. Rozwiązanie nosi nazwę Firefox Send i mogą z niego korzystać użytkownicy dowolnych przeglądarek uruchamianych na komputerach wszystkich platform.

Usługą można zarządzać. I tak linki do plików można tak konfigurować, aby wygasły po upływie określone czasu (mieszczącego się w przedziale od pięciu minut do siedmiu dni), jak również ograniczać liczbę pobrań (od 1 do 100). Ważne jest przy tym to, że współużytkowane dane są szyfrowania, tak iż są bezpieczne od momentu ich udostępnienia i transmitowania do momentu otwarcia.

Prace na usługą Firefox Send zainicjowano w ramach nieistniejącej już inicjatywy Test Pilot. Nie jest to autonomiczna aplikacja, ale usługa świadczona bezpośrednio przez stronę internetową. Użytkownicy posiadający konto Firefox – które pozwala synchronizować zapisane zakładki i hasła z przeglądarkami Firefox uruchamianymi na innych urządzeniach - mają pewną przewagę nad nazwijmy to „zwykłymi” użytkownikami. Mogą bowiem współużytkować pliki o wielkości 2,5 GB, podczas gdy w przypadku użytkowników nie posiadających konta Firefox jest to tylko 1 GB.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu

Inaczej niż inne usługi udostępniania plików (takich jak np. takich jak Box, Dropbox czy OneDrive) usługa Firefox Send nie integruje się bezpośrednio z systemem operacyjnym urządzenia ani nawet z samą przeglądarką. Aby ja uruchomić, użytkownik przeglądarki musi tylko wpisać na pasku adresu wyrażenie send.firefox.com, nie ingerując tym samym w kod przeglądarki.

Mozilla informuje jednocześnie, że usługa Firefox Send nie jest jeszcze dostępna dla użytkowników systemu Android, ale powinna ruszyć jeszcze w tym tygodniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200