Mozilla skróci dwukrotnie czas oczekiwania na kolejne wersje przeglądarki Firefox

Korporacja ogłosiła dwa dni temu, że zwiększa częstotliwość pojawiania się nowych wersji przeglądarki Firefox. Dlatego nowe edycje tego oprogramowania będą od pewnego momentu udostępnione użytkownikom dużo częściej, bo co cztery tygodnie.

Należy w tym momencie przypomnieć, że od 2011 roku nowe wersje tej przeglądarki były udostępniane użytkownikom co sześć do ośmiu tygodni. Mozilla poszła wtedy w ślady firmy Google, która zaczęła publikować kolejne wersje swojej przeglądarki Chrome co kilkanaście tygodni. Mozilla nie chciała być wtedy gorsza i podjęła podobną decyzję.

„Dostosowujemy kadencję pojawiania się kolejnych wersji tego oprogramowania, po to aby szybciej wprowadzać do niego nowe funkcje”, napisali na firmowym blogu Hacks Ritu Kothari i Yan Or (lider zespołu zarządzania wydaniami przeglądarki i starszy dyrektor ds. jej integralności). „Otrzymaliśmy wcześniej wiele próśb o wprowadzanie do przeglądarki nowych funkcji częściej, stąd taka decyzja”.

Zobacz również:

Dlatego przeglądarka Firefox 70 zostanie udostępniona użytkownikom siedem tygodni po premierze przeglądarki Firefox 69. Natomiast przeglądarka Firefox 71 zostanie udostępniona użytkownikom już sześć tygodni po premierze poprzedniej wersji.

W przypadku dwóch następnych aktualizacji (przeglądarki Firefox 72 i 73, których premiery będą miały w styczniu i lutym przyszłego roku) odstęp będzie jeszcze mniejszy, bo pięć tygodni. Tempo pojawiania się nowych wersji oprogramowania przyspieszy od momentu premiery przeglądarki Firefox 74. Od tego momentu kolejne wersję będą udostępniane co cztery tygodnie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200