Mozilla przygotowuje automatyczne uaktualnienie do Firefox 3.0

Firma przygotowuje się do oferowania autouaktualnienia do Firefox 3.0 użytkownikom nadal wykorzystującym starszą wersję przeglądarki open source.

Firefox 3.0.1, aktualna wersja przeglądarki, będzie oferowana użytkownikom korzystającym z wersji 2.0.0.16, ostatniej edycji przeglądarki linii 2006. Chociaż nie podano dokładnej daty uruchomienia autouaktualnienia, nieoficjalnie, automatyczne uaktualniane może być włączone już w przyszłym tygodniu.

Użytkownicy po otrzymaniu propozycji uaktualnienia będą mogli wybrać akceptację uaktualnienia, odroczyć je o 24 godziny lub zrezygnować z niego. W wypadku rezygnacji, oferta może być ponowiona.

Zobacz również:

  • Ważna aktualizacja Google Chrome dostępna
  • Przeglądarka Chrome przestanie już wkrótce wspierać te dwa systemy Windows
  • Popraw komfort przeglądania sieci na służbowych smartfonach

Większość użytkowników powinna otrzymać ofertę uaktualnienia w ciągu kilku dni po włączeniu tego mechanizmu przez Mozilla.

Ostatnie duże uaktualnienie oferowane za pośrednictwem mechanizmu automatycznego uaktualniania miało miejsce w czerwcu 2007. Mozilla zaoferowała wtedy Firefox 2.0 użytkownikom pracującym na wersji Firefox 1.5.

Wsparcie dla Firefox 2.0 kończy się w połowie grudnia 2008.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200