Mozilla opracowała nowe narzędzie CSS. Nosi nazwę Flexbox Inspector

Mozilla (a konkretnie grupa FirefoxDevTools) opracowała nowe narzędzie noszące nazwę Flexbox Inspector, które pomaga programistom kontrolować rozmiar oraz w odpowiedni sposób pozycjonować i zagnieżdżać na stronie elementy CSS Flexbox Layouts.

CSS Flexbox Layouts (rozwiązanie znane również pod nazwa CSS Flexible Box Layout) to jeden z modułów oprogramowania CSS, używany przez programistów do elastycznego tworzenia rozbudowanych interfejsów użytkownika (stąd w nazwie narzędzia słowo Flexible).

Rozwiązanie używane jest do rozmieszczania na stronie - np. w wierszach i kolumnach - w odpowiedni sposób wszystkich wchodzących w jej skład elementów tekstowych oraz grafiki, jak również kontrolować ich rozmiar.

Zobacz również:

Twórcy narzędzia Flexbox Inspector wzorowali się na technologiach stosowanych w innym rozwiązaniu tego typu noszącym nazwę CSS Grid Inspector, które bada i weryfikuje obiekty tworzone przez CSS Grid. Flexbox Inspector działa więc również intuicyjnie, doradzając programiście w trudnym zadania tworzenie rozbudowanych i skomplikowanych stron WWW, poprzez automatyczne dopasowywanie rozmiaru i usytuowania zamieszczanych na stronie elementów.

Oprogramowanie Flexbox Inspector można pobierać ze strony Firefox Quantum: Developer Edition. Aby to zrobić, należy kliknąć ten link.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200