Mówiąca wyszukiwarka

Wyszukiwarka Speegle, po zadaniu jej pytania, odczytuje użytkownikowi rezultaty wyszukiwania. Technologia konwertowania tekstu na mowę PanaVox, którą wykorzystuje ten 'search engine', powstała w szkockiej firmie CEC Systems.

Mówiąca wyszukiwarka

Wyszukiwarka Speegle

Dostępne są trzy formaty głosu: dwa męskie i jeden kobiecy. Gordon Renton, twórca wyszukiwarki, uważa, że Speegle to najlepsze rozwiązanie dla osób z zaburzeniami widzenia oraz dla tych użytkowników, którzy będą chcieli wykonywać przy komputerze kilka zadań, jednocześnie odsłuchując w tle wyników wyszukiwania.

Zdaniem Rentona, głosowa prezentacja wyników może mieć także szczególne znaczenie dla użytkowników, którzy czują się przytłoczeni nadmiarem informacji w Internecie. Speegle poza odczytaniem listy wyników, może odczytać streszczenie informacji prasowych takich serwisów, jak BBC czy Reuters.

Zobacz również:

  • Wyszukiwarka Google lepsza niż kiedykolwiek

Producenci technologii konwertowania tekstu na mowę PanaVox przekonują, że za sprawą zastosowania skutecznej formy kompresji danych, działa ona także w przypadku wolniejszych połączeń z siecią (np. modemów). Do tej pory, z uwagi na duży rozmiar plików, podobne technologie były efektywne jedynie w zastosowaniu do łączy szerokopasmowych.

Więcej informacji: http://www.speegle.co.uk

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200