Motorola zaprezentowała prototyp wysuwanego smartfona

Motorola jest jednym z producentów, którzy aktywnie pracują nad składanymi smartfonami i elastycznymi ekranami.

Motorola po przejęciu przez firmę Lenovo rozpoczęła prace nad składanymi smartfonami, które poskutkowały przywróceniem do życia legendarnej serii RAZR, która aktualnie składa się ze smartfonów z klapką wyposażonych w elastyczny panel OLED. Smartfony te stanowią konkurencję dla modeli Samsung Galaxy Z Flip.

Smartfon Motorola z rozsuwanym ekranem
Źródło: Lenovo.com

Smartfon Motorola z rozsuwanym ekranem

Źródło: Lenovo.com

Podczas konferencji prasowej Tech World organizowanej przez Lenovo zaprojektowano prototypowego smartfona opracowywanego przez ekspertów z Lenovo i Motoroli. Mowa o rozwijanym urządzeniu, które z kompaktowego, 5-calowego smartfona zamienia się w klasyczne urządzenie z ekranem o przekątnej 6,5-cala.

Zobacz również:

  • Lenovo ThinkPad X1 Carbon – nowe oblicze hybrydowego świata
  • Motorola radzi, aby telefon owijać wokół nadgarstka. Czy tak wygląda przyszłość?
  • Apple wstrzymuje rozwój microLED w zegarkach

Wystarczy kliknąć w dedykowany przycisk, a smartfon samoczynnie rozpocznie proces powiększania/zmniejszania swojej objętości.

Smartfon posiada specjalnie przygotowane oprogramowanie, które pozwala dostosować wyświetlaną treść do aktualnego trybu pracy. Podczas zmiany wielkości ekranu zmieniają się również proporcje ekranu. "Złożony" smartfon z ekranem o przekątnej 5 cali posiada bardziej panoramiczny współczynnik wyświetlania. Po "rozłożeniu" telefon nie odróżnia się niczym od klasycznego smartfona z płaskim ekranem.

Smartfon Motorola z rozsuwanym ekranem
Źródło: Lenovo.com

Smartfon Motorola z rozsuwanym ekranem

Źródło: Lenovo.com

Do budowy prototypu wykorzystano specjalnie przygotowany panel OLED o wysokiej elastyczności. Lenovo oraz Motorola nie podzieliły się żadnymi dodatkowymi informacji. Aktualnie nie wiemy czy urządzenie wyjdzie w przyszłości z fazy prototypu, czy pozostanie jedynie ciekawostką. Aktualnie smartfon wykorzystywany jest do badań nad elastycznymi panelami OLED od laptopów oraz smartfonów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200