Motorola wycofuje się ze współpracy z Psion

Motorola wycofała się z podpisanego przed rokiem porozumienia z brytyjską firmą Psion, dotyczącego wspólnego rozwoju urządzeń bezprzewodowych wyposażonych w zintegrowane funkcje transmisji głosu i dan...

Motorola wycofała się z podpisanego przed rokiem porozumienia z brytyjską firmą Psion, dotyczącego wspólnego rozwoju urządzeń bezprzewodowych wyposażonych w zintegrowane funkcje transmisji głosu i danych. Rozwiązanie tej umowy nie będzie miało jednak wpływu na inne projekty prowadzone wspólnie przez obie firmy.

Przyczyną wycofania się Motoroli ze współpracy z brytyjskim producentem jest skupienie uwagi firmy na głównym obszarze działalności, jakim obecnie są wielofunkcyjne telefony komórkowe oparte na systemie EPOC firmy Symbian. Pierwszy model takiego urządzenia ma trafić na rynek w przyszłym roku. Zdaniem przedstawicieli Motoroli, Symbian, w którym firma posiada 21% udziałów, oferuje większe możliwości rozwoju zintegrowanych urządzeń i firma zamierza nadal inwestować w rozwiązania tej firmy.

Zobacz również:

Odstępując od porozumienia Motorola zwolni Psiona ze spłaty zobowiązań w wysokości 7 mln USD oraz zapłaci mu dodatkowy 1 mln USD. Psion zachowa natomiast prawa intelektualne udostępnione przez Motorolę, która z kolei nadal będzie miała dostęp do praw związanych z procesorem Halla Psiona.

Przedstawiciele Psion szacują, że przerwanie współpracy wpłynie na zyski firmy w roku 2001, które zmniejszą się prawdopodobnie o ok. 17,5 mln USD.

***

Motorola nawiązuje współpracę z Psion w zakresie bezprzewodowych urządzeń internetowych


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200