Motorola wkracza na rynek WiMAX

Motorola zaprezentowała na październikowych targach WiMAX World (Boston, USA) swoje pierwsze produkty CPE (Customer Premise Equipment) i zademonstrowała możliwości mobilnej technologii WiMAX.

Motorola pokazała na targach cztery produkty CPE i punkt dostępowy WiMAX o nazwie WAP 25400 . Cztery produkty CPE to: CPEi 200, CPEi 400 i CPEi 600 (do wykorzystania w pomieszczeniach zamkniętych) oraz CPEo 200 (do wykorzystania na otwartej przestrzeni). Produkty wspierają technologię VoIP i wejdą na rynek w pierwszym kwartale 2007 r.

Motorola prowadziła testy, używając do tego celu swoich punktów dostępowych WAP 25400 oraz notebooków wyposażonych w karty PCMCIA wspierające połączenia WiMAX. Pokaz udowodnił, że mobilni klienci WiMAX mogą się swobodnie przemieszczać pomiędzy poszczególnymi punktami dostępowymi, wymieniając w tym czasie bez przerwy dane z Internetem.

Zobacz również:

  • Zmiany personalne w Motoroli
  • CATL wprowadza na rynek akumulator CTP 3.0 „Qilin”, osiągając najwyższy poziom integracji na świecie

Specjaliści są przekonani, że WiMAX nie wyprze technologii Wi-Fi, ale będzie ją uzupełniać. Intel pracuje już na rozwiązaniem integrującym obie technologie i obiecuje, że w jego ofercie pojawi się niedługo układ scalony typu dual mode , który będzie obsługiwać zarówno krótkodystansowe połączenia Wi-Fi, jak i długodystansowe połączenia WiMAX.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200