Motorola testuje LTE, następcę HSDPA

Motorola wraz z firmą Verizon rozpoczęła testy technologii LTE (Long-Term Evolution), która ma umożliwić bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 100 megabitów na sekundę. Pierwsze urządzenia wykorzystujące tę technologię mają pojawić się na rynku w 2009 roku.

Ponadto Verizon poinformował, że testowana przez nią sieć czwartej generacji (4G) zostanie komercyjnie wdrożona w roku 2010, podczas gdy AT&T zamierza zrobić to rok później. Aby pozostać konkurencyjnymi, pozostałe sieci również będą musiały zaoferować tę technologię.

Wbrew niektórym opiniom technologia LTE nie stanowi konkurencji dla WiMAX'a. Oba standardy mają ze sobą wiele wspólnego. Mówi się również, że ponad 3/4 pracy włożonej w badania nad WiMAX'em zostało wykorzystane podczas projektowania LTE. Dzięki temu nowe urządzenia Motoroli mające pokazać się na rynku w trzecim kwartale b.r. będą w stanie obsłużyć zarówno WiMax, jak i LTE.

Zobacz również:

  • VoLTE w praktyce - czy warto korzystać z tej technologii?
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200