Motorola prezentuje smartfon z dwustronną komunikacją satelitarną

Motorola wprowadziła na rynek odporny na uszkodzenia smartfon z dwustronną komunikacją satelitarną pozwalającą na wymianę wiadomości.

Motorola zdecydowała się na odświeżenie swoje serii urządzeń o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne - Defy. Debatujący smartfon Motorola Defy 2 poza spełnieniem norm IP68 oraz MIL SPEC 810H wyróżnia się obecnością łączności satelitarnej z możliwością dwustronnej komunikacji.

Motorola Defy 2 
Źródło: bullitt-group.com

Motorola Defy 2

Źródło: bullitt-group.com

Urządzenie zostało zaprezentowane przez firmę Bullitt Group oraz Motorolę przed targami MWC 2023 w Barcelonie.

Zobacz również:

  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech

Smartfon początkowo pojawi się w sprzedaży w Ameryce Północnej, Kanadzie oraz Ameryce Łacińskiej, gdzie udostępni łączność satelitarną z możliwością wysyłania wiadomości, które do odbiorców docierać będą jako klasyczne wiadomości SMS.

Cena urządzenia została ustalona na 599 dolarów, a smartfon pojawi się w sprzedaży w trzecim kwartale 2023 roku. W cenie urządzenia otrzymamy 12 miesięczny dostęp do funkcji SOS Assist. Rozwiązanie działa podobnie jak SOS Emergency firmy Apple i pozwala wzywać pomoc w miejscach bez dostępu do zasięgu sieci komórkowej.

Sam smartfon jest urządzeniem ze średniej-niższej półki cenowej. Urządzenie działa pod kontrolą nie najnowszego już Androida 12, ale zapowiedziano aktualizację do Androida 13 oraz Androida 14, a także pięcioletnie udostępnianie poprawek zabezpieczeń. Ekran to 6,6-calowy panel IPS o rozdzielczości Full HD+ ze 120 Hz częstotliwością odświeżania. Za wydajność odpowiada procesor MediaTek Dimensity 930 połączony z 6 GB pamięci operacyjnej. Urządzenie wspiera łączność 5G, GPS, Wi-Fi, Bluetooth oraz NFC.

W sprzedaży pojawi się jedna wersja ze 128 GB wbudowanej pamięci masowej i możliwością łatwego rozszerzenia poprzez czytnik kart microSD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200