Motorola nawiązuje współpracę z Psion w zakresie bezprzewodowych urządzeń internetowych

Motorola i Psion podpisały porozumienie dotyczące budowy bezprzewodowych urządzeń wykorzystujących technologię Symbian. Szczegółów finansowych porozumienia nie ujawniono. Obie firmy posiadają udziały ...

Motorola i Psion podpisały porozumienie dotyczące budowy bezprzewodowych urządzeń wykorzystujących technologię Symbian. Szczegółów finansowych porozumienia nie ujawniono. Obie firmy posiadają udziały w konsorcjum Symbian, które wybrało system EPOC jako standard dla swoich bezprzewodowych urządzeń.

Pierwsze produkty, opatrzone logo obu firm, mają trafić na rynek w połowie przyszłego roku i będą to naręczne urządzenia internetowe ze zintegrowaną obsługą transmisji głosu i danych - poinformowali przedstawiciele firm.

Ponadto Motorola poinformowała o podpisaniu umowy z T-Mobil, należącym do Deutsche Telekom operatorem telefonii komórkowej, na unowocześnienie jego sieci, w ramach której dostarczy mu do połowy br. system usług sieciowych General Packet Radio Service (GPRS). GPRS pozwala na uzupełnienie bezprzewodowej łączności GSM technologią transmisji pakietowej. Za jego pomocą dane przesyłane są z prędkością ponad 100 Kb/s, czyli ponad 10 razy szybciej niż w standardowej sieci GSM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200