More7 – kolejne wdrożenie linuksowe w UE

Poznańska spółka linuksowa more7 wdraża własne rozwiązania linuksowe w Unii Europejskiej. Oparty na Open Source system CSM pracuje dla portalu jednego z niemieckich miast.

Od początku br. More 7 prowadzi wdrażanie serii systemów zarządzania treścią (CMS) dla miast niemieckich. W lipcu br. firma oddała do użytku pierwszy działający pod Linuksem CMS, obsługujący witryny niemieckiego miasta Obertshausen k/Frankfurtu nad Menem. Jak informuje spółka w komunikacie, "(...)Poszczególne elementy systemu zostały udostępnione instytucjom i organizacjom działającym na terenie miasta, dzięki czemu stworzono zunifikowane centrum informacyjne, z którego korzysta ok. 40 tys obywateli. (...)". Wdrożony system zawiera implementację systemów workflow i zarządzani zadaniami, dzięki czemu korzystać z niego będzie mogła ponad 100-osobowa grupa osób redagujących witryny.

More7 odniosło sukces w otwarcie promujących Open Source Niemczech, teraz zamierza pokusić się o podobne wdrożenie w Polsce. Kolejny cytat z komunikatu: "Autorzy rozwiązania są przekonani, że szybki czas wdrożenia, skuteczne szkolenie użytkowników systemu oraz niskie koszty wdrożenia i użytkowania przekonają do Linuksa Open Source również polskie urzędy i instytucje publiczne."

More7 – Mc Broker Sp. z o.o. z centralą w Poznaniu i filią w Duesseldorfie istnieje od 2000 roku, działa w Niemczech, Francji, Holandii i Polsce. Na swojej witrynie WWW może pochwalić się pięcioma referencjami firm niemieckiech, w których przeprowadziła wdrożenia różnych rozwiązań linuksowych. W Polsce jest honorowym doradcą IT powiatu szczycieńskiego, gdzie pomaga w realizacji strategii IT dla regionu, przy jak najszerszym wykorzystaniu infrastruktury Open Source i systemu Linux.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200