Monopol po francusku

Komisja Europejska oskarżyła francuski rząd o nieuczciwe faworyzowanie koncernu France Télécom, co zdecydowanie utrudnia innym francuskim ISP skuteczne konkurowanie z telekomem.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej zarzucili Francuzom, że konkurenci France Télécom zmuszani są podczas rejestrowania nowych klientów do stosowania skomplikowanych i długotrwałych procedur - podczas, gdy w przypadku FT proces ten jest zdecydowanie prostszy i trwa znacznie krócej. Komisja zwróciła również uwagę na fakt, że alternatywni operatorzy, aby móc podłączyć nowego abonenta do swojej sieci, muszą zdobyć pozwolenie od lokalnych władz - FT nie ma takiego obowiązku. Nie bez znaczenia, zdaniem KE, jest również to, że narodowy operator może na preferencyjnych warunkach korzystać z publicznej infrastruktury.

Komisja zarządała od francuskiego rządu ustosunkowania się do tych zarzutów. Jeśli to nie następi, KE może podjąć odpowiednie kroki prawne przeciw Francuzom.

Zobacz również:

  • Ogromny wyciek danych amerykańskiego operatora AT&T
  • Intel wstrzymuje rozbudowę swojej fabryki w Izraelu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200