Monitorowanie sieci VSAN

Nowe próbniki nGenius Fibre Channel Switch Roving firmy NetScout (oprogramowanie) pozwalają monitorować w czasie rzeczywistym wirtualne sieci SAN (VSAN) firmy Cisco i śledzić ruch pakietów w jej poszczególnych częściach, co w konsekwencji umożliwia optymalizowanie pracy sieci.

Stosując technologię VSAN użytkownik może dzielić fizyczną sieć SAN na wiele wirtualnych partycji i definiować w ramach każdej z partycji określone zasoby sieci, takie jak porty SAN. Jest to bardzo przydatna metoda skalowania pamięci masowych, pozwalająca użytkownikowi sieci SAN przypisywać jej zasoby, zlokalizowane w poszczególnych partycjach, do różnych aplikacji korzystających z usług tego środowiska.

Cisco wprowadził sieci VSAN i opcje rutingu Inter-VSAN do swoich przełączników SAN linii MDS 9000. Na rynku nie było do tej pory narzędzi, które umożliwiałyby zarządzanie sieciami VSAN firmy Cisco. Administrator takiej sieci mógł co najwyżej zarządzać poszczególnymi elementami całej fizycznej sieci SAN, takimi jak przełączniki, porty czy połączenia.

Zobacz również:

  • Red Hat wprowadza Lightspeed AI do dwóch platform

Oprogramowanie nGenius 9800 Fibre Channel Probe (do którego włączono narzędzia VSAN) można tak skonfigurować, aby automatycznie wykrywało i monitorowało wirtualne sieci SAN obecne w połączeniach Enhanced Inter-Switch Links (EISL) pracujących w implementacjach Cisco Fibre Channel SAN. Działanie wszystkich dostępnych do tej pory narzędzi, analizujących prace poszczególnych segmentów Fibre Channel, zostało rozszerzone na wirtualne sieci SAN.

NetScout dołączył nowe narzędzia do pakietów nGenius Performance Manager 2.0.1 Service Pack 1 i nGenius Probe Firmware CDM 2.1 for nGenius 9800 Fibre Channel Probes, udostępniając je użytkownikom tych pakietów bezpłatnie. Więcej informacji na witryniehttp://www.netscout.com .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200