Monitor w obrotowej ramie dla graczy

BenQ zaprezentował nowy 24-calowy monitor zaprojektowany z myślą o komputerowych graczach. Ma on bardzo stabilną obudowę ramową z obrotowym ekranem, interfejs HDMI oraz szybki wyświetlacz LCD.

W monitorze zastosowano konstrukcję ekranu, składającą się z zewnętrznej obudowy ramowej z zamocowanym obrotowo ekranem. Sam ekran umieszczony jest w cienkiej metalowej ramce, a specjalne mocowanie pozwala na bardzo szybkie i łatwe dostosowanie kąta widzenia do preferencji użytkownika. Zewnętrzna stała ramka obudowy całego monitora jest również zaprojektowana z myślą o graczach, ponieważ pozwala np. na powieszenie słuchawek, kontrolera lub umieszczenia figurek bohaterów gier.

Technologia firmy BenQ "Senseye+game" automatycznie optymalizuje obraz. Jasność to 500 cd/m2, a współczynnik kontrastu 1000:1. BenQ FP241VW jest wyposażony w 6 specjalnie dobranych trybów pracy: standardowy, dynamiczny, film, zdjęcia, gra akcji, gra typu wyścig.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?
Monitor w obrotowej ramie dla graczy

Monitor LCD dla graczy BenQ FP241VW

Urządzenie dysponuje rozdzielczością 1920x1200 pikseli i jest wyposażone w interfejs HDMI. Dodatkowo znajdziemy gniazda D-Sub oraz DVI. Monitor BenQ FP241VW korzysta z zaawansowanej technologii dynamicznego przetwarzania obrazu pod nazwą PerfectMotion, której zadaniem jest eliminowanie efektu smużenia oraz tzw. efektu ducha wokół obiektów na ekranie. Technologia PerfectMotion, eliminuje je na drodze zmniejszenia czasu reakcji matrycy (gray-to-gray) przez zwiększenie prędkości obrotów ciekłych kryształów oraz przez umieszczenie czarnej ramki pomiędzy dwoma następującymi po sobie obrazami. Czas reakcji matrycy to 6 ms.

W Polsce monitor dostępny będzie wiosną w orientacyjnej cenie detalicznej 3900 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200