Monitor gigant po wakacjach

Firma Image Recording Solutions od września rozpocznie sprzedaż największego masowo produkowanego monitora plazmowego NEC o przekątnej 61 cali.

Firma Image Recording Solutions od września rozpocznie sprzedaż największego masowo produkowanego monitora plazmowego NEC PlasmaSync 61MP1 o przekątnej 61 cali.

Rekordzista został wyposażony został w ekran o przekątnej 155 cm, a jego powierzchnia wynosi 10,267 cm2 (dla porównania odpowiada to czterem połączonym monitorom CRT o przekątnej ekranu 32 cale każdy). Fizyczna rozdzielczość ekranu to 1,365 x 768 pikseli, a dostarczony przez Nvidię specjalny układ, zdaniem producenta umożliwia uzyskanie skompresowanych obrazów bez straty jakości w rozdzielczościach wide XGA (1360 x 708) i VGA (848 x 480).

Z racji wysokich parametrów wyświetlania produkt skierowany jest na rynek użytkowników oczekujących od wyświetlaczy ponadprzeciętnej precyzji odwzorowania obrazu- np. diagramów CAD/CAM. Wielkość plamki to 0,99 mm , a prezentowany obraz charakteryzuje się jasnością do 600 cd/m2 . Według producenta – „uzyskanie takiego wyniku było możliwe dzięki zoptymalizowaniu struktury komórek, z których zbudowany jest ekran plazmowy, oraz specjalnemu systemowi sterującemu. Dodatkowo pozwoliło to na zredukowanie poboru mocy o 30%”.

Oferowany kontrast to 700:1.

Dodatkowe opcje, obejmują rozbudowane możliwości dzielenia ekranu, pozwalające na równoczesną prezentację obrazu z kilku źródeł. Możliwa jest także selekcja wybranego obszaru na ekranie i jego - nawet trzykrotne - powiększenie. Panel wyposażono w wejście DVI. Obsługuje również wszystkie sygnały wejściowe, w tym sygnał HD każdego typu.

Monitor jest przyjazny dla środowiska o czym świadczy fakt, że ok 90% zastosowanych w nim materiałów można poddać recyclingowi.

Wymiary urzadznia to 1480 x 890 x 119 mm, a waga - 61 kg.

Więcej informacji:

www.irs.com.pl


TOP 200