Modern Industry – czyli jak modernizować infrastrukturę IT?

Konkurencja rynkowa zmusza przedsiębiorstwa do pełnej mobilizacji technologicznej. Współczesne idee Przemysłu 4.0 wymagają od nich modernizacji posiadanych zasobów informatycznych i optymalizacji działalności operacyjnej.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Grupa Polipol, producent wysokojakościowych mebli posiadających 11 fabryk meblowych w całej Europie, z czego aż 7 w Polsce, w których właśnie zakończyła się skomplikowana całościowa modernizacja infrastruktury IT. Tego technologicznego wyzwania podjęła się firma Sevenet S.A., integrator usług IT i ICT.

IT może wspierać wszystkie procesy w organizacji. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę kadra managerska Grupy Polipol. Ten producent posiada 11 fabryk w całej Europie, z czego aż 7 w Polsce, rozbudowany system zamówień, skomplikowane procesy wytwórcze i logistyczne. By efektywnie działać na rynku i dalej budować przewagę konkurencyjną, spółka z pomocą firmy Sevenet S.A., polskiego integratora IT i ICT, przeprowadziła całościową modernizację ekosystemu IT firmy, w oparciu o rozwiązania firmy Cisco. Ze względu na rozległość infrastruktury organizacji obsługującej newralgiczne procesy biznesowe i produkcyjne, cały proces zmian trwał 4 lata.

Zobacz również:

  • Pentagon blokuje terminale Starlink będące na wyposażeniu armii rosyjskiej
  • Mercedes-Benz przyspiesza dzięki AI

- W projekcie Grupy Polipol użyliśmy wielu technologii - od Data Center, Routing, Switching, po Security w kontekście dostępu do sieci, poufności przesyłania danych jak i zabezpieczenia ich przed utratą – mówi Tomasz Labak, Członek Zarządu Sevenet S.A. ds. Technicznych – Realizacja tak złożonego projektu była możliwa, dzięki ogromnym kompetencjom i doświadczeniu naszych inżynierów zarówno w poszczególnych technologiach, jak i ich integracji.

Jakie wyzwania biznesowe i technologiczne stały za przeprowadzeniem tego skomplikowanego projektu w jednym z najnowocześniejszych przedsiębiorstw produkcyjnych w Europie?

Zainteresowani tym case study dynamicznych przemian technologicznych, bliskich idei Przemysłu 4.0, będą mieć doskonałą okazję poznać je od kuchni, już 18 lutego, podczas śniadania biznesowego „Sevenet Business Story - Modern Industry”.

Spotkanie będzie też okazją, aby porozmawiać o wyzwaniach cyberbezpieczeństwa infrastruktury przemysłowej. Podczas śniadania odbędzie się prezentacja systemu CyberVision, najnowszego systemu Cisco, dedykowanego zagadnieniom Cyberbezpieczeństwa OT. Jego światowa premiera planowana jest na 27 stycznia na konferencji Cisco Live w Barcelonie.

Spotkanie, podczas którego będzie można dowiedzieć się o szczegółach realizacji tego skomplikowanego wdrożenia, odbędzie się w Katowicach w restauracji „Śląska Prohibicja”. Lokalizacja spotkania nie jest przypadkowa – historycznie to Śląsk był katalizatorem zmian przemysłowych w Polsce. Podczas wydarzenia eksperci i praktycy rynkowi opowiedzą nie tylko o samym wdrożeniu, a śniadanie będzie przeplatane tematykami:

  • kompleksowego podejścia do wdrożeń IT uwzględniającego modernizację oraz dalszy rozwój firmy,
  • infrastruktury IT nowej generacji w branży przemysłowej i produkcyjnej,
  • tworzenia efektywnej infrastruktury IT, produkcji i biznesu,
  • wyzwań cyberbezpieczeństwa infrastruktury przemysłowej

Rejestracja na to wyjątkowe technologiczne spotkanie oraz jego szczegóły pod linkiem: www.sevenetbusinesstory.computerworld.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200