Mobilny wyświetlacz Sharpa

Koncern wprowadził na rynek przenośny, bezprzewodowy wyświetlacz LCD, który podłączyć można do komputera PC lub np. odtwarzacza DVD. Urządzenie kosztuje ok. 1500 USD.

Sharp Aquos LC-1C5l1 TV wyposażony jest w litowo-jonową baterię, która zapewnia mu energię niezbędą do wyświetlania obrazu z najwyższą jakością (a właściwie: jasnością) przez co najmniej 2 godziny. Zestaw składa się z przenośnego wyświetlacza LCD o przekątnej 15" oraz nadajnika, który podłączyć należy do źródła sygnału - komputera PC, tunera, magnetowidu lub odtwarzacza DVD.

Po nawiązaniu połączenia użytkownik może swobodnie oddalić się od komputera, tudzież odtwarzacza DVD i zająć się oglądaniem filmu lub zdjęć zapisanych na twardym dysku. Produkt ten wydaje się podobny do zaprezentowanego kilka miesięcy temu przez Microsoft urządzenia o nazwie Smart Display - różni się jednak od niego tym, że akceptuje inne niż komputer PC źródła sygnału.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?

Sharp Aquos LC-1C5l1 TV dostępny jest na razie jedynie w Japonii. Mobilny wyświetlacz kosztuje tam ok. 1500 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200