Mobilny sprzedawca

Dystrybutor produktów motoryzacyjnych i przemysłowych spółka BERDA zintegrował system Comarch ERP XL z aplikacją mobilną Comarch ERP Mobile Sprzedaż.

Dzięki tej integracji pracownicy będą mogli wydajniej pracować nie tylko w centrali, ale także w terenie. Podczas spotkania z klientami, pracownicy mobilni sprawdzają płatności kontrahenta, jak również weryfikują stan magazynowy, zarówno w jednostkach podstawowych (litrach) oraz w jednostkach pomocniczych (sztukach). Ich priorytetowym zadaniem jest wystawienie zamówienia. Korzystając z aplikacji mobilnej przedstawiciel handlowy dodając dokument ma dostęp do pełnej oferty produktów wraz z opisem, zdjęciem, aktualną ceną, stanem na magazynie. Istotną informacją, do której ma także dostęp będąc na spotkaniu z klientem, to podgląd historycznych transakcji z danym kontrahentem. Korzystając z tych historycznych danych pracownik szybko może seryjnie dodać lub skopiować dokument, co przydaje się w sytuacji, kiedy klient chce zamówić takie same towary jak ostatnio.

„Pracownik realizując działania w terenie, korzysta z urządzenia mobilnego, natomiast na koniec dnia może zalogować się i przeglądać swoje działania na dowolnym urządzeniu przez przeglądarkę internetową. Comarch ERP Mobile Sprzedaż umożliwia przeprowadzenie transakcji sprzedaży typu preselling oraz vanselling z obsługą działań CRM. Przedstawiciel ma dostęp do pełnej oferty towarowej wraz ze zdjęciami i opisami oraz wszystkimi warunkami handlowymi zdefiniowanymi w systemie ERP, jak również do historii transakcji, płatności i kontaktów z klientem. Aplikacja może także służyć do rejestrowania tras przejazdów” – mówi Product Manager Comarch ERP Mobile Joanna Bałut.

Zobacz również:

  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy
  • Apple zainwestuje w rynek komputerów stacjonarnych
  • Oracle Fusion Cloud ERP w kwadracie Gartnera
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200