Mobilny System Raportowania dla firm dystrybucyjnych

e-point poinformował o zakończeniu wdrożenia mobilnego systemu wspomagającego pracę działu sprzedaży w hurtowni farmaceutycznej Prosper SA.

e-point poinformował o zakończeniu wdrożenia mobilnego systemu wspomagającego pracę działu sprzedaży w hurtowni farmaceutycznej Prosper SA.

Stworzony Mobilny System Raportowania pozwala na kontrolę działania i zarządzanie siecią przedstawicieli handlowych. Z MSR korzysta kilkudziesięciu pracowników Prosper SA, którzy zostali wyposażeni w przenośne urządzenia typu Palmtop. Wykorzystując transmisję danych przez Internet przy użyciu telefonu GSM każdy przedstawiciel przesyła do centrali dane o planie pracy oraz jej bieżących wynikach. Wyniki są na bieżąco aktualizowane, co pozwala na kontrolę aktywności reprezentantów i realizacji celów. Centrala ma również możliwość kontrolowania przejechanych kilometrów oraz kosztów dodatkowych.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Przedstawiciele firmy twierdzą, że rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, by obok możliwości kontroli ułatwiało pracownikowi wykonywanie codziennych obowiązków. Ich zdaniem MSR pozwala na efektywniejsze planowanie czasu pracy i zapewnia pełny dostęp do aktualnych informacji o kliencie. Podpowiada, kogo i w jakim terminie należy odwiedzić, zapewnia informacje o statusie klienta i generowanych przez niego obrotach. Ciekawą funkcją jest możliwość analizy i samooceny stopnia realizacji założonego planu sprzedaży i spotkań z klientami.

System MSR jest przygotowany do udostępniania zaawansowanych raportów poprzez interfejs WWW. Informacje te mogą być w łatwy sposób eksportowane do aplikacji biurowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200