Mobilne uwierzytelnianie RSA

W pierwszym tygodniu września w Warszawie odbył się premierowy pokaz RSA Mobile - nowego rozwiązania firmy RSA Security do uwierzytelniania przy użyciu telefonów komórkowych i komunikatów SMS (za ich pomocą użytkownikowi jest dostarczany kod dostępu, niezbędny do bezpiecznego wejścia do aplikacji webowych).

Oprogramowanie RSA Mobile eliminuje potrzebę stosowania dość zawodnej techniki haseł, zapewniając użytkownikowi unikatowe, jednokrotne kody dostępu generowane w czasie logowania i dostarczane bezpośrednio na telefon komórkowy, pager, PDA lub konto pocztowe użytkownika końcowego. W celu uwierzytelnienia należy wprowadzić własny identyfikator i PIN a następnie jednorazowy kod dostępu.

Rozwiązanie zapewnia możliwość stosowania dwuskładnikowego uwierzytelniania bez inwestycji w specjalne tokeny - opiera się bowiem na będących już w posiadaniu użytkownika telefonach komórkowych, pagerach czy innych przenośnych urządzeniach.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • 5 produktów VMware wymaga załatania poważnych luk w zabezpieczeniach
  • Starlink dla pojazdów mobilnych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200