Mobilna wersja Microsoft Outlook ze zmianami w interfejsie

Nowa wersja aplikacji Microsoft Outlook na Androida i iOS oferuje nieco odmieniony wygląd interfejsu użytkownika.

Microsoft Outlook to jedna z najpopularniejszych aplikacji biznesowych do obsługi poczty e-mail. Od wielu lat Microsoft rozwija mobilne wersje Outlooka, które udostępniane są na systemy operacyjne Android oraz iOS. Na przestrzeni ostatnich lat Microsoft nie zdecydował się na radykalne zmiany wyglądu interfejsu użytkownika.

Microsoft aktualizuje wygląd mobilnej wersji Outlooka
Źródło: microsoft.com

Microsoft aktualizuje wygląd mobilnej wersji Outlooka

Źródło: microsoft.com

W ciągu najbliższych miesięcy gigant z Redmond wprowadzi niewielkie zmiany w obrębie interfejsu użytkownika aplikacji mobilnej Microsoft Outlook.

Zobacz również:

Aplikacja Microsoft Outlook otrzyma nowy pasek dolny z szybkimi opcjami. Rozwiązanie to trafi na smartfony z Androidem, iOS oraz tablety iPad. W pasku dolnym standardowo znajdą się odniesienia do poczty i kalendarza. Nowością jest możliwość szybkiego przejścia do tablicy informacyjnej. Po kliknięciu w pasek rozwinie się on umożliwiając szybki dostęp do dodatkowych opcji np. kontaktów czy plików.

Pasek menu otrzyma również integracje z innymi usługami firmy Microsoft. Użytkownicy będą mogli swobodnie edytować ułożenie i elementy na pasku menu, co aktualnie nie jest możliwe.

Aplikacja mobilna Outlook po aktualizacji
Źródło: microsoft.com

Aplikacja mobilna Outlook po aktualizacji

Źródło: microsoft.com

Nowością jest przycisk Feed. Aktualnie Microsoft nie wyjaśnił dokładnie na czym polegać będzie nowa funkcja. Prawdopodobnie zaoferuje wyszukiwanie wiadomości połączone z elementami to-do, kontaktami oraz kalendarzem.

Przy okazji zmian w interfejsie użytkownika pojawi się większy przycisk pozwalający na stworzenie nowej wiadomości. Obok niego pojawi się przycisk strzałki pozwalający stworzyć np. nowe wydarzenie w kalendarzu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200