Mobilna przeglądarka Firefox dla urządzeń Android wzbogaci się o setki nowych rozszerzeń

Użytkowników przeglądarki Firefox uruchamianej na urządzeniach mobilnych Android czeka miła niespodzianka. Mozilla zapowiedziała, że będą wkrótce będą mogli korzystać z kilkuset nowych rozszerzeń, które ułatwią im znakomicie zadanie nawigowania po internecie.

Grafika: Mozilla

Rozszerzenia były od zawsze znakomitym sposobem na ulepszenia przeglądarek, jednak z rozwiązania tego mogli korzystać przede wszystkim użytkownicy stacjonarnych komputerów. Użytkownicy urządzeń mobilnych byli traktowani po macoszemu i mieli do dyspozycji zdecydowanie mniej rozszerzeń.

Twórcy rozszerzeń przeznaczonych dla przeglądarki Firefox postanowili to zmienić, biorąc na warsztat rozszerzenia mobilne i starając się przekonać deweloperów aby projektowali tak, aby w miarę możliwości były kompatybilne z wersjami dla komputerów stacjonarnych. Mozilla zorganizowała wiec dwa szkolenia internetowe, na których podpowiadała deweloperom, jak mogą sobie poradzić z problemami związanymi z migracją rozszerzeń pecetowych na mobilne. Podczas jednego z seminariów internetowych w październiku wyjaśniono, jak przenieść rozszerzenie Firefoksa z komputera na urządzenie mobilne. Seminarium internetowe, które odbyło się w listopadzie, dotyczyło konfigurowania, testowania i debugowania rozszerzenia w przeglądarce Firefox dla Androida.

Zobacz również:

  • Adobe pokazało firmowego asystenta AI
  • Najlepsze tegoroczne rozszerzenia przeznaczone dla przeglądarki Chrome

Spowoduje to na pewno, że w najbliższych miesiącach użytkownicy mobilnej przeglądarki Android zostaną zasypani nowymi rozszerzeniami. Aby obecnie sprawdzić rozszerzenia gotowe dla przeglądarki Firefox na Androida, należy przejść sekcji pozwalającej zarządzać rozszerzeniami. Domyślnie na stronie wyświetlane są zalecane rozszerzenia i mała próbka wszystkich rozszerzeń. Kliknięcie linków „Zobacz więcej polecanych rozszerzeń” i „Zobacz więcej popularnych rozszerzeń” powoduje wyświetlenie pełnej kolekcji. W tej chwili dostępnych jest tylko garstka takich rozszerzeń, więc użytkownicy Firefoksa będą musieli poczekać do połowy grudnia, aby zobaczyć nową ofertę zawierającą setki nowych propozycji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200