Mobilna kolekcja Intela

Koncern zaprezentował aż 5 nowych procesorów przeznaczonych do instalacji w komputerach przenośnych. Układy należą do serii Pentium III i Celeron.

Intel zaprezentował aż 5 nowych procesorów przeznaczonych do instalacji w komputerach przenośnych. Układy należą do serii Pentium III i Celeron.

Procesory skonstruowano z myślą o pracy w najbardziej energooszczędnych maszynach. Procesory serii PIII taktowane są z częstotliwościami nominalnymi od 933 do 800 MHz. Najszybsza wersja to model Low-Voltage, który po odłączeniu komputera od prądu zwalnia do 533 MHz. Jego cena to 316 USD, a pobór prądu w trybie eco jest mniejszy niż 1 W.

Kolejne dwa modele - 800 MHz to wersje Ultra Low-Voltage. Pierwszy z nich pracuje z częstotliwością taktowania szyny systemowej 133 MHz (cena 209 USD), a drugi 100 MHz (209 USD). Oba po wyłączeniu zasilania zewnętrznego pracują z prędkością 400 MHz. Wolniejszą pracę rekompensuje minimalne zużycie energii wynoszące mniej niż 0,5 W.

Procesory serii PIII mobile wykonane są w technologii 0,13 mikrona i posiadają 512 KB pamięci cache drugiego poziomu. Notebookowe nowe Celerony to wersje 1 GHz i Low-Voltage 733 MHz. Kosztują odpowiednio 107 i 134 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200