Mobilna aplikacja ChatGPT/iOS dostępna również w Polsce

Firma OpenAI poinformowała wczoraj, że zaprojektowana i autoryzowana przez nią mobilna aplikacja ChatGPT została udostępniona użytkownikom zamieszkującym kolejne kraje. To ważna wiadomość, ponieważ w momencie jej premiery w połowie maja mogły ją pobierać wyłącznie osoby zamieszkujące USA.

Grafika: ilgmyzin/Unsplash

Teraz mogą z niej korzystać również osoby mieszkające w Europie, Korei Południowej, Nowej Zelandii i w wielu innych krajach. Proszę jednak pamiętać, że aplikacja została umieszczona w sklepie App Store co oznacza, że można ją instalować tylko na urządzeniach z systemem iOS. Aplikacja ChatGPT jest darmowa, nie wyświetla reklam i generalnie oferuje podobne możliwości co jej webowy odpowiednik.

Oto pełna lista 32 kolejnych krajów, w których mobilna aplikacja ChatGPT jest już dostępna: Algieria, Argentyna, Azerbejdżan, Boliwia, Brazylia, Kanada, Chile, Kostaryka, Ekwador, Estonia, Ghana, Indie, Irak, Izrael, Japonia, Jordania, Kazachstan, Kuwejt, Liban, Litwa, Mauretania, Mauritius, Meksyk, Maroko, Namibia, Nauru, Oman, Pakistan, Peru, Polska, Katar, Słowenia, Tunezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Zobacz również:

  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat
  • 2024 – czego spodziewać się od technologii?
  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot

Jak widać, Polska znajduje się na tej liście. Kwestią czasu jest natomiast to, aby z aplikacji mogli korzystać również użytkownicy urządzeń Android. OpenAI obiecuje, że nastąpi to niedługo.

Po zainstalowaniu i otwarciu aplikacji, użytkownik może od razu zacząć wpisywać tekst w polu tekstowym wyświetlanym na dole dołu ekranu. Interfejs aplikacji działa podobnie jak w przypadku klasycznego komunikatora, chociaż pytanie można wypowiedzieć na głos, gdyż aplikacja wspiera funkcję rozpoznawania mowy. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku zapytanie jest wysyłane do OpenAI, a po jakimś czasie sztuczna inteligencja generuje odpowiedz. ChatGPT zapamiętuje historię czatów i używa jej do szkolenia kolejnych modeli.

Jeśli użytkownik jest subskrybentem planu ChatGPT Plus, ma po zainstalowaniu mobilnej aplikacji ChatGPT dostęp do funkcji, których bezpłatna wersja nie oferuje. Chodzi tu przede wszystkim o to, że odpowiedzi generuje wtedy nowszy model GPT-4. W ciągu pierwszych sześciu dni od premiery aplikacji w Stanach Zjednoczonych, została ona pobrana ponad 500 tys. Pod tym względem bije ona na głowę konkurujące z nią rozwiązania podobnego typu, takie jak Bing (Microsoft.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200