Mobile TV ruszy w wakacje

W przyszłym tygodniu UKE wyda zgodę na rezerwację częstotliwości potrzebnych do uruchomienia nowej usługi. 6-8 tygodni później telewizja mobilna ma zostać uruchomiona w Warszawie.

W stolicy nadajniki zostaną uruchomione na przełomie lipca i sierpnia, a do końca tego roku usługa ruszy w dziesięciu miastach. Pracujemy nad 290 nadajnikami w 31 miastach, w których telewizja mobilna ma działać do 2012 roku - mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą Zbigniew Gumuliński, prezes Info-TV-FM, spółki zależnej NFI Magna Polonia.

Wśród pierwszych dziesięciu miast oprócz Warszawy są m. in.: Słupsk, Koszalin, Radom, Elbląg i Gorzów Wielkopolski. Jak mówi Zbigniew Gomuliński, być może mobile TV będziemy odbierać nie tylko w komórce. Ponoć współpracą z Info-TV-FM zainteresowana jest firma, która chce instalować ekrany także w tramwajach i autobusach. Koszty budowy sieci w 31 miastach wyniosą według niego ok. 150 mln zł.

Spółka ma już zaakceptowaną przez KRRiT listę 38 programów dla mobilnej telewizji. Swoje produkcje zaoferowały m.in. TVN, TVP, Canal+. W mobilnej telewizji chcą być nadawane RMF Maxxx TV, Eska TV i czekająca na koncesję Tuba TV Agory.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200