Mniejszy minus Netii

Przychody Netii Holdings w I kw. 2003 r. wzrosły o 9% do 161,3 mln zł. Dzięki dalszej redukcji kosztów operator zmniejszył stratę netto o 67% do poziomu 80 mln zł.

Liczba obsługiwanych przez spółkę linii dzwoniących wzrosła do 354,4 tys., z czego 31% to linie biznesowe. Usługi dla firm generują obecnie 57% przychodów z działalności telekomunikacyjnej Netii. Średni miesięczny przychód na linię w I kw. wynosił 119 zł, co oznacza 4% spadek wobec I kw. ubiegłego roku.Usługi tranzytowe, hurtowe i transmisji danych przyniosła operatorowi 35 mln zł (9 mln zł rok wcześniej) i stanowiły 23% ogólnych przychodów Netii Holdings SA. Wskaźnik EBITA (wynik netto skorygowany o koszty amortyzacji i podatek dochodowy) wyniósł 43,6 mln zł. Na koniec marca br. spółka zatrudniała 1283 osoby. (1360 w I kw. 2002 r.).

Jednym z kluczowych elementów nowej strategii Netii jest rozwój usług transmisji danych. W kwietniu firma przejęła ogólnopolskiego dostawcę Internetu - spółkę TDC Internet. Netia rozpoczęła także drugi etap rozbudowy sieci ATM. Projekt realizuje Lucent.

Zobacz również:

  • Ogromny wyciek danych amerykańskiego operatora AT&T
  • Intel wstrzymuje rozbudowę swojej fabryki w Izraelu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200