Mniejszy brat Lotus Notes

IBM przygotowuje premierę nowego serwera poczty elektronicznej i systemu e-learningowego.

Nowy platforma komunikacyjna będzie przeznaczona dla firm o mniejszych wymaganiach, którym nie jest potrzebna pełna funkcjonalności Lotus Notes. Oprogramowanie, oparte na technologii Java, umożliwi współpracę z bazą DB2 i zapewni wsparcie dla rozwiązań mobilnych. Produkt nie ma jeszcze oficjalnej nazwy handlowej. Obecnie są prowadzone beta testy oprogramowania. Jego rynkowa premiera jest zaplanowana na II kw. br.

Kolejną nowością linii Lotus ma być nowa platforma wspomagająca prowadzenie szkoleń na odległość, która zastąpi oprogramowanie LearningSpace. Lotus Learning Management System zapewni większe możliwości w zakresie zarządzania i dostarczania treści oraz integracji z systemami kadrowo-płacowymi, CRM czy ERP. Oprogramowanie będzie współpracować zarówno z bazą DB2, jak i Oracle oraz SQL. IBM utrzyma wsparcie dla rozwiązania LearningSpace, ale nowym klientom ma być oferowany Learning Management System. Pakiet ten znajdzie się w sprzedaży pod koniec lutego 2003 r. Cenę licencji na użytkownika wyznaczono na ok. 60 USD.

Zobacz również:

  • Wsparcie dla Windows Server w nowej formule
  • CERT Polska bez szefa

IBM poinformował jednocześnie, że jest rozważana zmiana nazewnictwa linii produktów Lotus Development. Miałaby ona ułatwić klientom rozpoznawanie charakteru i przeznaczenia poszczególnych produktów. Żadne wiążące decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200