Mniejsza sprzedaż układów scalonych

Zmniejsza się zapotrzebowanie na półprzewodniki. Największą zniżkę popytu zanotowano na rynkach azjatyckim i amerykańskim, stosunkowo niewielką w Europie.

Producenci układów elektronicznych, zrzeszeni w organizacji Semiconductor Industry Association (SIA), potwierdzili przypuszczenia analityków rynkowych, dotyczące zmniejszonego popytu na półprzewodniki. Z przedstawionego przez SIA raportu wynika, iż światowa sprzedaż tego rodzaju układów na początku br. zmniejszyła się o 5,7% w porównaniu z grudniem roku ubiegłego.

Co prawda w styczniu br. w stosunku do stycznia 2000 r. nastąpił wzrost sprzedaży o 13,7%, jednak przedstawiciele SIA przyznają, iż w ostatnim okresie z miesiąca na miesiąc obroty tego sektora malały. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest istotne zmniejszenie popytu. Jego skutki producenci półprzewodników odczuli najbardziej na rynkach azjatyckim (spadek o 7,9%), amerykańskim (5,8%) oraz stosunkowo najmniej na europejskim (2,7%).

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Automatyzacja pozbawi pracy miliony osób. Kto jest zagrożony?
  • Rynek kryptowalut odzyskuje kapitalizację 2 bilionów dolarów. Bitcoin za 43 100 dol.

Członkowie Semiconductor Industry Association przewidują, iż rynek półprzewodników ożywi się w późniejszym okresie tego roku. Tymczasem do grona przedsiębiorstw z tego sektora, ogłaszających niekorzystne wyniki finansowe, ostatnio dołączyły znane firmy LSI Logic, Cypress i Vitesse Semiconductor.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200