Mniej przełączników

Wygląda na to, że światowy rynek przełączników ethernetowych zmniejszy się w tym roku o 7 proc., w porównaniu z ubiegłym; wynika to z badań przeprowadzonych przez Dell'Oro Group.

Wygląda na to, że światowy rynek przełączników ethernetowych zmniejszy się w tym roku o 7 proc., w porównaniu z ubiegłym; wynika to z badań przeprowadzonych przez Dell'Oro Group. Co istotne, jest to w ogóle pierwszy spadek, jaki kiedykolwiek odnotowano w tej części rynku IT.

Kolejne doniesienia pochodzą z IDC. Ta firma przepytała 100 przedsiębiorstw, z których 85 zakupiło przełączniki Gigabit Ethernet w ostatnim roku. Jednakże tylko 36 powiedziało o zamiarze kupna nowych w tym roku. 81 zainstalowało w ubiegłym roku przełączniki warstwy 3, a tylko 24 zadeklarowało ich kupno w tym roku.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Według opinii obserwatorów rynkowych osiągnęliśmy kres ery burzliwej ekspansji sieci i rozbudowywania ich pasma. Z drugiej strony obecne spowolnienie można uznać jako pewną pauzę. Być może będzie to przyszły rok lub 2003, kiedy firmy powrócą do rozbudowywania swoich sieci teleinformatycznych. Zapewne nie będzie towarzyszyła temu ogromna dynamika ostatnich kilku lat, ale przynajmniej sytuacja powróci do normalności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200