Młodzi Polacy chętnie zakładają firmy

Z informacji udostępnianych przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, co drugi młody Polak chce w ciągu pięciu lat założyć własną firmę. Jest to najlepszy, zaraz po Łotyszach, wynik w Unii Europejskiej. Jedną z najpopularniejszych branż, w których zamierzają działać młode osoby jest IT, w szczególności branża internetowa.

Ponad 22% firm stworzonych przy wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości działa w sektorze IT. To drugi najbardziej popularny segment po branży usługowej (43%). Nowotworzone firmy zajmują się m.in. tworzeniem rozwiązań dla biznesu, doradztwem, wdrożeniami oraz projektowaniem i utrzymaniem serwisów internetowych.

Przykładowo z pomocą AIP w Gdański powstał serwis photoblog.pl. Umożliwia on gromadzenie i udostępnianie zdjęć. Serwis ten miesięcznie odnotowuje ok. 17 mln odsłon. Inne, powiązane z informatyką przedsięwzięcie powołane do życia przy pomocy AIP to ITPL HR CONSULTING - agencja rekrutacyjna specjalizująca się w poszukiwaniu menadżerów i specjalistów m.in. z zakresu IT i logistyki.

Zobacz również:

Źródło - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości


TOP 200