Mitsubishi: bezpieczny projektor

Firma Mitsubishi zaprezentowała nowy model multimedialnego projektora LCD - oznaczony symbolem XL5980U. Urządzenie ze względu na zastosowany specjalny system antykradzieżowy znajdzie (zdaniem producenta) zastosowanie przede wszystkim w szkołach, salach wykładowych oraz... kościołach.

Nowy projektor wyposażono w specjalny alarm, mający zapobiec kradzieży, który uaktywnia się w momencie poruszenia urządzenia.

Urządzenie generuje obraz o jasności 5500 ANSI lumenów oraz hałas na poziomie 30 dB (w trybie ekonomicznym). Obraz - o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli i współczynniku kontrastu na poziomie 600:1 - uzyskiwany jest z wykorzystaniem 3 polisilikonowych paneli 1,3 cala. Co istotne, w projektorze zastosowano specjalny układ optyczny, umożliwiający przesunięcie obrazu w pionie i poziomie. Uzyskujemy dzięki temu możliwość jego dopasowania bez potrzeby przemieszczania samego projektora. Ponadto urządzenie dysponuje technologią 3D CineView polepszającą jakość wyświetlanego obrazu poprzez redukcję zakłóceń i migotania. Całość zamknięta jest w obudowie o wymiarach 443 x 176 x 434 mm i waży 9 kg.

Mitsubishi: bezpieczny projektor

Mitsubishi XL5980U

Mitsubishi XL5980U LCD objęty jest 3-letnim okresem gwarancji (lampa 90-dniowym). Jego sugerowana cena została ustalona na poziomie 9000 USD. Warto tez wspomnieć o wersji pozbawionej możliwości przesuwania obrazu (XL5950LU), którą można będzie kupić o 1000 USD taniej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200