MissWorld - robak formatujący dysk

MissWorld jest robakiem napisanym w języku Visual Basic, który poza rozsyłaniem się przy użyciu poczty elektronicznej, posiada również procedury destrukcyjne polegające na formatowaniu dysku twardego oraz usuwaniu plików rejestru.

Zwykle robak pojawia się w komputerze ofiary w postaci załącznika do listu elektronicznego, udającego prezentację we Flashu. List ten ma następujące cechy:

Temat: Miss World

Treść: Hi

Enjoy the latest pictures of Miss World from various Country

Załącznik: MissWorld.exe

Po uruchomieniu przez użytkownika pliku załącznika robak aktywizuje się uruchamiając swoje procedury. Polegają one na rozsyłaniu się do wszystkich adresatów znajdujących się w książce adresowej systemu Windows przy użyciu programu Microsoft Outlook i Outlook Express.

Na koniec robak przeprowadza swoje działania destrukcyjne. Polegają one na modyfikacji pliku autoexec.bat, tak by przy następnym uruchomieniu systemu nastąpiło formatowanie dysku twardego (dodana linia format c: /q /autotest), a także usunięciu plików Rejestru systemu Windows (user.dat i system.dat).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200