Ministerstwo łączności chce co najmniej 3,5 mld euro za licencje na UMTS

Przetarg na 5 licencji na telefonię komórkową trzeciej generacji (UMTS) ma zostać rozpisany w październiku br. Koszt każdej z nich szacuje się na co najmniej 700-800 mln euro.

Ministerstwo łączności chce otrzymać co najmniej 700-800 mln euro za każdą z pięciu licencji na telefonię trzeciej generacji UMTS, podaje agencja Reuters. Mają one zostać przyznane w drodze przetargu zorganizowanego w październiku br. Ofert będą przyjmowane do 6 listopada br. Przetarg będzie miał formę aukcji. Koncesja ma zostać przyznana na 15 lat.

Założenia przetargu przewidują, że przynajmniej 51% kapitału każdego z konsorcjów startujących do przetargu musi należeć do firm polskich. Ministerstwo będzie preferowało tych kandydatów, którzy już działają na polskim rynku oraz te grupy, w skład których będą wchodzić znane koncerny telekomunikacyjne. Rząd automatycznie przyzna licencję UMTS Telekomunikacji Polskiej SA.

Ministerstwo łączności ma zobowiązać wybranych operatorów, aby do 2003 r. oferowali usługi w zakresie UMTS na terenie 25% Polski, w 2005 r. - 60%, a w 2009 r. 80%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200