Ministerstwo Nauki ogłosiło uczestników drugiej edycji konkursu "Top 500 Innovators"

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyłoniło 37 finalistów drugiej edycji rządowego programu szkoleniowego dla osób zajmujących się badaniami naukowymi i komercjalizacją ich wyników "Top 500 Innovators". W październiku wyruszą oni na dwumiesięczny staż do ośrodków naukowych ze światowej czołówki.

Znamy już kompletną listę uczestników drugiej edycji rządowego programu "Top 500 Innovators", którzy w październiku pojadą na staż do znanych ośrodków naukowych. Dzięki wykładom, warsztatom i wizytom studyjnym w najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstwach mają dowiedzą się, jak skutecznie komercjalizować wyniki badań naukowych. Tematyka kursu obejmuje zarządzanie badaniami naukowymi, praktyczne aspekty komercjalizacji wyników badań i współpracę nauki z gospodarką. Uczestnicy programu obserwują pracę zagranicznych firm, w których istotną rolę odgrywa komercjalizacja wyników badań, spotykają się z przedsiębiorcami i przedstawicielami venture capital, poznają sposoby prowadzenia innowacyjnych badań naukowych.

O udział w stażu w drugiej edycji konkursu walczyło 128 kandydatów z uczelni, instytutów badawczych, instytutów Polskiej Akademii Nauk i centrów transferu technologii. 93 kandydatów po ocenie formalnej zaproszono na rozmowy kwalifikacyjne, w których oceniano aplikacyjność badań, innowacyjność prowadzonych projektów, dotychczasowe sukcesy komercjalizacyjne, motywację do udziału w programie, zdolności komunikacyjne i znajomość języka angielskiego. Z tej grupy wyłoniono ostatecznie 37 finalistów drugiej edycji "Top 500 Innovators", reprezentujących 27 instytucji naukowych z całej Polski.

Zobacz również:

  • Avi Wigderson zdobywa Nagrodę Turinga za prace nad losowością obliczeniową

Top 500 Innovators to rządowy program wspierania innowacyjności w nauce. Do końca 2015 roku planowany jest wyjazd aż 500 polskich naukowców i pracowników centrów transferu technologii na staże i szkolenia zagraniczne do ośrodków naukowych i badawczych z czołówki rankingu. Uczestnicy I edycji programu trafili na kursy w Stanford University w sercu Doliny Krzemowej, a po powrocie do Polski założyli stowarzyszenie promujące innowacyjne rozwiązania w nauce i wspierające ośrodki akademickie w udanych wdrożeniach wyników prac badawczych. Program jest w całości finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200