Miniaturowy konwerter Lanex

Lubelska firma Lanex wprowadziła do sprzedaży miniaturowy konwerter E1 /Ethernet. Urządzenie nosi nazwę EtherTel TM-78 i umożliwia łączenie dwóch niezależnych segmentów sieci lokalnych Ethernet 10BaseT i 100BaseTX, wykorzystując sieć telekomunikacyjną SDH lub PDH.

Konwertery takie znajdują zastosowanie między innymi w transmisji danych i dostępie do Internetu. EtherTel posiada dwuportowy przełącznik Ethernet do podłączenia zewnętrznych segmentów sieci i wbudowany most. Może pracować zarówno z szybkością 10 Mbit/s jak i 100 Mbit/s. Wbudowana opcja hierarchizacji priorytetów zapewnia połączenie przy najwyższej dostępnej szybkości w rybie full-duplex lub half-duplex.

Konwerter EtherTel przenosi przezroczyście również dłuższe 1522 bajtowe ramki Ethernet, które przynależą do sieci wirtualnych zgodnie ze standardem IEEE 802.1Q lub do ustalania priorytetów IEEE 802.1P.

Urządzenie filtruje ruch lokalny, przesyłany wewnątrz sieci Ethernet dołączonej do portów przełącznika

a retransmituje tylko ruch międzysieciowy do odległych segmentów sieci. Przełącznik może umieścić

w wewnętrznej tablicy do 1024 adresów źródłowych MAC (Media Access Control).

W sieci telekomunikacyjnej transmisja odbywa się w trybie ramkowanym n x 64 kbit/s (n=1÷31) lub z szybkością 2048 Mbit/s. Ocena jakości transmisji i usługi realizowanej przez operatora odbywa się poprzez nadzór nad jakością linii zgodnie z normą G.826. Do zarządzania konwerterem służy aplikacja pracująca pod systemem operacyjnym Windows 9X/2000/NT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200